ثبت نام آزاد شد

شاید مدت زمان زیادی بگذرد که گودنیوز فعالیت دارد اما در نسخه جدید چون به صورت آزمایشی فعال بودیم همواره با مشکلاتی روبرو بودیم که در این مدت سعی کردیم تا آن ها را مرتفع کنیم.

به همین خاطر برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر و کنترل پیشرفت پروژه ثبت نام را به صورت دعوتنامه ای فعال کردیم ولی حالا با گذشت سه ماه از این وضعیت می توانیم ادعا کنیم که تا حدودی به وضعیت ثابتی رسیدیم و به همین خاطر ثبت نام آزاد شده است.

در کنار این موارد بهبودهایی در ظاهر وبسایت و سرعت نیز لحاظ شده که سعی کردیم تجربه کاربری بهتری را از وبسایت به کاربران ارائه کنیم.

در حال حاضر تمامی علاقمندان به خواندن اخبار یا مقالات و محتوای وبلاگ ها و وبسایت های مورد نظرشان می توانند به راحتی با ثبت نام در گودنیوز از خبرنامه اختصاصی آن استفاده کنند و آخرین مطالب وبسایت ها را به صورت فعال پیگیری کنند.

ما تمام تلاش خود را می کنیم تا بهترین ابزارها را برای مطالعه و آگاهی کاربرانمان ارائه دهیم.

خبرنامه ایمیلی در نسخه جدید

سیستم ارسال خبرنامه گودنیوز که از نسخه اول در سیستم جای داده بودیم، در مورد نحوه اجرا و مشکلاتی که داشت مورد انتقاد بود، با توجه به تغییرات مفصلی که در نسخه جدید داده بودیم، حال با بهبود سیستم خبرنامه و بهبود شیوه اجرایی آن نوید ارائه خدمات بهتری را به کاربران می دهیم.

newsletter

خبرهای داغ با توجه به علایق شما در انتخاب دسته بندی ها، هر روز در ساعت هشت شب و خبرهای هفتگی جمعه ها به ایمیل کاربرانی که برای خبرنامه ثبت کرده بودند ارسال خواهد شد.

در این سیستم با استفاده از سامانه های ارسال ایمیل انبوه، توان ارسال در حجم بالای ایمیل ها و با سرعت زیاد بدون مشکل اسپم شدن را داریم و همچنین کاربران هم از طریق پنل کاربری و هم از طریق مدیریت مستقیم خبرنامه که لینک مدیریت آن در انتهای ایمیل قرار داده شده نسبت به تغییر وضعیت خبرنامه اقدام کنند.

قابل ذکر است که کاربرانی که به آنها خبرنامه ارسال می شود با کاربران عضو شده تفاوت دارد و ما با علم بر اینکه ممکن است خبرنامه ما اسپم تلقی شود، این تفکیک را قائل شدیم که کاربران ثبت نامی با کاربران خبرنامه تفاوت داشته باشند.

امیدواریم از گودنیوز لذت ببرید.

گودنیوز نسخه ۲ و اتفاقات فنی

احتمالاً تا کنون به غیرفعال شدن سایت در این مدت یکساله توجه داشتید، ولی در چهار ماهه اخیر به طور رسمی سایت در حالت آزمایشی قرار گرفت و بررسی های متفاوتی روی آن قرار گرفت تا به زودی نسخه دوم وبسایت را به بهره برداری برسانیم. و با توجه به این وضعیت، به نظرم رسید که توضیحاتی در مورد سیستم فنی نسخه دو بدهم.

از آنجایی که روی نسخه اول مشکلاتی رو داشتیم و در آن زمان ما جزو اولین سایت هایی بودیم که سیستم فیدخوان در مقیاس بالا (سورس و تعداد خبر) ایجاد کرده بودیم که بعد از مدتی به مشکلاتی برخوردیم از قبیل تکرار اخبار و یا کاهش سرعت در اجرا و از طرفی با گذشت زمان مجبور به خاموش کردن سرویس برای مدتی برای بررسی و تحقیقات بیشتر شدیم.

در نهایت پس از مطالعات و بررسی های فراوان تصمیم به تغییر و بروزرسانی سرور و جداسازی پایگاه داده از سایت شدیم به این صورت که پایگاه داده توسط سرویس های داده ابری میزبانی شود و وب سایت بر روی سرور دیجیتال هاست قرار بگیرد. اما از آنجا که دیگر قانع به سیستم قدیمی نبودیم تصمیم بر تغییرات بنیادی در گودنیوز شدیم و طرحی نو ایجاد کردیم که به صورت کاملاً ریسپانسیو در کوچیکترین سایز تلفن همراه و بزرگترین مانیتورها با بهترین کیفیت نمایش داده خواهد.

ادامه مطلب